Сонячні електростанції в Україні, які нюанси оформлення ЗТ

Оскільки традиційні енергоносії підвищуються в ціні, а питання турботи про стан довкілля та змінами клімату найбільш актуальні на даний час, розвиток технологій стимулює винахід та використання альтернативних джерел енергії.

Сьогодні існують технологічні можливості встановлення сонячних електростанцій на дахах приватних будинків, на спорудах різних типів: гаражі, господарські будівля, паркани та ін. Домашня сонячна електростанція – не вигаданий елемент фантастичного роману, а цілком реальна, доступна та ефективна система, яка перетворює енергію сонця в електричну.

Все про ціни на сонячні електростанції під зелений тариф дивіться по ссилці https://prel.prom.ua/g10284535-sonyachni-elektrostantsij-pid

«Зелений тариф»

Якщо торкатися теми використання сонячної енергії, то обов’язково потрібно висвітлити питання «зеленого тарифу». Що це таке? Особливий вид тарифу, яким користується держава, здійснюючи закупівлю електроенергії у фізичних чи юридичних осіб, які користуються альтернативними джерелами енергії.

Тобто приватна особа або підприємство, яке використовує обладнання для перетворення енергії сонця в електричну, може частково або повністю продавати її за вигідною ціною державі. Врегулювання взаємовідносин регулюється нормами Закону України «Про електроенергетику» та декількома іншими законодавчими актами.

Держава зацікавлена займатися розвитком цієї галузі з точки зору надання можливості громадянам користування сучасним безпечним видом відновлюваної енергії. Особливість «зеленого тарифу» в тому, що він дає змогу продавати вироблену енергію за ціною, яка вище за ринкову. Оформлення, норми використання та вартість для приватних осіб та підприємств відрізняються.

«Зелений тариф» для юридичної особи

Якщо підприємство має за мету продаж електроенергії за «зеленим тарифом», воно має підготувати необхідні документи для отримання ліцензії, отримати результати експертизи відповідності наявного обладнання місцевій складовій, укласти з державною установою угоду купівлі — продажу.

Законодавство передбачає можливість використання більш лояльного тарифного плану для деяких категорій електростанцій.

«Зелений тариф» для фізичних осіб

Якщо на території вашого домогосподарства встановлена сонячна система (генеруюче обладнання) потужністю до 10 кВт – електростанція підпадає під дію зазначеного тарифу.

Приватна особа може оформити «зелений тариф» за спрощеною системою: тут мінімум бюрократії. Фізичній особі не потрібно займатися отриманням ліцензії на право продажу виробленої сонячними установками електроенергії. Щоб оформити «зелений тариф» фактично потрібно:

  • придбати та встановити необхідне устаткування (інвертор, фотом модулі), призначене для перетворення енергії сонця в електроенергію;
  • заповнити заяву та разом із схемами підключення подати ці документі до місцевого Обленерго;
  • отримати погодження щодо можливості використання поданих схем підключення;
  • придбати, встановити та ввести до експлуатації лічильники;
  • підписати договір купівлі-продажу електричної енергії.

Кожного місяці підраховується різниця між показниками спожитої енергії й згенерованої в електромережу. Власник домогосподарства отримує оплату позитивної різниці згідно з умовами угоди, яку було укладено.

За умовами договору Обленерго зобов’язується придбати у споживача за «зеленим тарифом» всю електроенергію, що вироблена його генеруючим устаткуванням, у кількості, що спожита за місяць.

Сонячні електростанції – це наше майбутнє. Крім того, ця альтернатива – непоганий вид заробітку, враховуючи різницю між витратами на придбання та встановлення обладнання та використання переваг «зеленого тарифу». Реальний високий дохід можливий!

Стаття надана компанією «Правильне електроживлення» https://prel.prom.ua/

Добавить комментарий

Читайте ранее:
Под Одессой задержали боевика ИГИЛ, приехавшего из Кигизии (ФОТО)

В Черноморске Одесской области сотрудники СБУ задержали гражданина Киргизии, ранее воевавшего за боевиков ИГИЛ в Сирии. Об этом сообщает сайт города Черноморска. Отмечается,

Закрыть