Не потрібно чекати, коли катаракта дозріє

Катаракта — проблема, яка рано чи пізно може торкнутися абсолютно кожного.Катарактою називають будь-який помутніння кришталика. Катаракта може бути вродженою, коли дитина народжується з уже помутнілим кришталиком, пише сайт https://zir.clinic/likuvannya-katarakty/. Придбана катаракта може виникнути після травм, поранень або при різних захворюваннях — діабет, хвороби крові … Але найчастіше зустрічається так звана вікова катаракта, набута після 50 років. Навіть у людини зі 100-відсотковим зором часто можна виявити цю проблему. Людина може навіть не знати, що у нього катаракта.

Кришталик починає мутніти поступово, на так званій початковій стадії зір може бути навіть більше одиниці. Часом катаракта стає випадковою знахідкою лікаря-окуліста, тому важливо регулярно проходити діагностику зору.

Коли потрібно видаляти катаракту?

Раніше говорили, що потрібно дочекатися, щоб катаракта дозріла. Сьогодні є інші методики, які дозволяють оперувати саме на початковій стадії. Такі операції проходять швидше і легше, а відновлення після них йде інтенсивніше. Але до сих пір у нас можна зустріти людей, особливо в невеликих містечках, в регіонах, які затягують з такими операціями до того, що за допомогою сучасних методик їм вже допомогти не можна.

При будь-якої операції з видалення катаракти, свій помутнілий кришталик потрібно замінити штучним. Раніше для цього робили великий розріз, на який потім накладали шви. Сьогодні такі операції проходять бесшовно. Під місцевою анестезією через прокол в рогівці в 1,8 міліметра видаляється свій кришталик. Навіть якщо знайомі або відвідувачі форумів радять видаляти катаракту водними потоками, то слід розуміти, що тільки початкова стадія катаракти і прозорий кришталик вимивають спеціальною рідиною, а при більш складних операціях, кришталик дробитися ультразвуком і акуратно виводиться хірургом. Потім на його місце за допомогою спеціального інжектора вводять м’який, згорнутий в трубочку, штучний кришталик, який миттєво розправляється уже всередині ока. Ніяких швів, розріз загоюється сам. Коли на наступний день з ока знімають пов’язку, людина вже може бачити 100-відсотків.

Скільки триває така операція?

Все залежить від катаракти. Але в середньому хвилин 15 на одному оці. Це в 3-4 рази швидше, ніж при класичній операції зі швами. А якщо видаляється прозорий кришталик, то можна все зробити ще швидше — хвилин за сім.

Для чого видаляти прозорий кришталик?

Його змінюють не тільки при катаракті. Дуже часто до такої операції вдаються при високій короткозорості або далекозорості, коли є протипоказання для лазерної корекції (наприклад астигматизм). Штучний кришталик повинен вирішити саме ці проблеми із зором. Це як якщо б ми всередину очі вставили окуляри.

Чи потрібні додаткові аналізи?

Актуальні аналізи обов’язкові. Вони зводять виникнення будь-яких ризиків до мінімуму навіть в найскладніших випадках. Саме тому частина медичних центрів проводять необхідні аналізи в своїх стінах і під наглядом свого персоналу, щоб взяти повну відповідальність за результат на себе.

Як довго триває відновлення?

В середньому місяць. Гарний зір повертається вже через тиждень-два, а повністю повертатися до звичного життя з повноцінними фізичними навантаженнями можна через місяць.

Добавить комментарий