Чи присипати кішку свекрухи, якщо ви вагітні?

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

В голові вагітної: "Звичайно треба приспати! Чому? Бо я – вагітна! А вагітним не можна контактувати з котами, бо токсоплазмоз! І мені начхати на те, що свекруха проти. Здоров’я онуків важливіше за якусь там кішку"

В голові свекрухи: "В чому моя люба кицька винна? Цьом, цьом, цьом, моя пухнастенька, моя дівчинка. Ми з тобою щеплення робимо, на вулицю я тебе не випускаю, де ж вона може заразитись тим поганючим токсоплазмозом?"

Чи присипати кішку свекрухи, якщо ви вагітні?

В голові кішки: "АААААААААА!!! Жіночки, зупиніться! Мене вже не нудить від тієї грязюки, що я злизала з чобіт у передпокої два дні назад. Спочатку нудило, а тепер вже ні! Не треба мене присипати! ААААААААА!!!"

В голові (упс!) токсоплазми: "Я округла планета. Я лечу у Всесвіті. Мені добре та затишно. Мій Всесвіт мене захищає, годує та заколисує. І, здається, у мене буде дитина…"

Коло замкнулося.

НовостиПоради відпочиваючим: читати обов'язково!

Отже, давайте розбиратись: хто кому ветеринар, хазяїн, вагітна і свекруха? Чур, я ветеринар!

Домашня кішка може заразитись токсоплазмозом шляхом контакту з землею (ваші брудні кросівки, земля для вазонів з бабусиним фікусом, мішок з картоплею, або іншою городиною, якій буде жити на балконі і таке інше).

Кішка, яка домашня, але яка при цьому бігає через вікно на зустріч з повним місяцем та худим рудим котом Ваською з сусідньої садиби, має набагато більше шансів заразитись. Це різноманітна земля під лапами, а також сніданок з хворого щура або дієтичного дрібного миша.

НовостиЩо ж ми зробили не так, або Вони обов'язково зустрінуться

В шлунково кишковому тракті симпатичної, але нерозбірливої в їжі кішечки, токсоплазма росте, статево зріє і народжує до 10 міліонів ооцист: по простому відкладає яйця. Ці яйця виходять з котика, увага! Не через очі або рот, а з фекаліями. Далі увагу не втрачаємо, тому що, увага!!! – свіжа ооциста (майбутня дитинка токсоплазми) не здатна інфікувати людину. Навіть якщо ця людина прийме їх одночасно пару тисяч. Ооциста в незмінному вигляді вийде з людини і побіжить по каналізації далі зріти. Так сталося, щоб стати заразною для савців і людей вона повинна пройти цикл дозрівання в землі близько тижня. Тут важлива не кількість чорнозему, а щоб було тепло і волого, і ґрунт.

Читайте также:  В каких случаях ''скорая'' приедет: украинские журналисты провели эксперимент

НовостиИммунитет: как не "помереть" от результатов анализа

Отже, тепер ми знаємо як заражається кішка і що треба, щоб заразилась людина. А далі, увага! – моделюємо ситуації, коли ви зможете стати щасливим носієм молодої і агресивної до вас токсоплазми безпосередньо від котика (вашого, або свекрухи).

1. Ви використовуєте кошачі фекалії в косметологічних цілях, або не дай Боже – в лікувальних. Тільки не забувайте настоювати фекалії на підвіконні разом с землею та водою у пропорції: 1:2:1.

2. Ви економна господиня і використовуєте кошачі фекалії як екологічне добриво для бабусиних фікусів та пророщення авокадо з кісточки.

3. Ви дуже економна господиня, тому всі відходи з лотка збираються в один великий пластиковий мішок в загальному коридорі. Це чомусь не дуже подобається вашим сусідам, але тішить вас, коли ви їдете на дачу і власними добривами підгодовуєте розсаду хрустких огірків та пишних соковитих помідорів. Щоб потім, з грядочки, обтерши пил футболкою, з’їсти своє, аж солодке!

НовостиАкушерське насилля. Як це відбувається

Я сподіваюсь, що моя яскрава розповідь не про вас, тому заразитись напряму від вашої кішки, або кішки вашої свекрухи ви не зможете. Навіть якщо вона спить у вас попою на обличчі. Пардон.

До речі. Заразитись від чужої недомашньої кішки у вас теоретично шансів більше. Тому що ризик захворювання не залежить від прямого контакту з твариною. Для захворювання вам кішка в принципі не потрібна. Вам потрібно елементарне:

1. Ні в якому разі не мити ягоди та овочі з грядки! Під час миття ви зрушите природній аромат і змиєте агресивних ооцитів токсоплазми, яких тиждень тому розкидав незнайомий вам котик, коли він сором’язливо какав за кущиком петрушки.

Читайте также:  Церебролизин и его разоблачение

2. Вам необхідно їсти м’ясо (пити кров) травоїдних тварин без належної термічної обробки.

Маленький приквел: життя та пригоди токсоплазми в цьому буремному світі.

Коли зародок майбутнього великого воїна токсоплазми десантується з організму котика – він маленький і незграбний. Він ще нікому не може нашкодити. Він просто хоче жити. Він просто живе в ґрунті, а при сприятливих умовах тепла і вологи – зріє на радість татка і мами, що лишились в привітному кошачому кішківнику. Аж ось приходить час і якась коза, або корова, або свиня – вегетаріанка прийде і з’їсть травку з токсоплазмою підлітком. Підліток в організмі хазяїна статево зріє і вже готовий тусуватись. Токсоплазма прекрасно себе почуває в таких делікатесних ділянках, як: ошийок, вирізка, лопатка, серце і мозок. Тому, якщо саме ці ділянки придбати задорого і приготувати з неповною прожаркою, то молодий воїн токсоплазми с задоволенням візьме на абордаж ваш кишківник.

Так навіщо вбивати котика? Не треба вбивати, хай живе і муркотить казки над животиком.

Але, тим, хто любить пухнастих і психотерапевтичних тваринок, необхідно знати наступне. Важливе.

Коти можуть бути джерелом декількох захворювань, які потенційно небезпечні для вагітних. Серед них (обережно, далі багато іноземних назв):

Bartonella.

Декілька видів цих бактерій живе в кішках. Бартонельоз може проявлятись у людини підвищенням температури, ураженнями шкіри, запаленням серцевого м’язу і іншими некомфортними симптомами. Кігті тварини можуть нести фекалії з бактеріями або передаватись через укуси блох. Тому подряпини незнайомої вам кицьки варто обробити одразу і яскраво. Гарна новина – зафіксована захворюваність серед вагітних низька. Погана новина – дослідники вважають що захворюваність низька через те, що ймовірність цієї хвороби недооцінена.

Читайте также:  А часики-то тикают: назван возраст, когда мужчинам лучше заводить детей

Campylobacter jejuni

Кампілобактерія дуже розповсюджена серед котів і також виділяється назовні разом з фекаліями. Важлива інформація: молоді тварини, кошенята до 6 місяців частіше заражені і частіше виділяють бактерію назовні. Тому найвищий ризик передачі при усі-пусі-мі-мі-мі з манюнькім пухнастим незнайомцем. Проявляється захворювання підвищенням температури, блювотою і діареєю. Тобто ви будете думати, що то не кошеня, а молоко прокисле.

Capnocytophaga canimorsus і Pasteurella multocida

Ці мікроорганізми є звичайними мешканцями з пропискою в роті у котів і собак. Передача до людини відбувається через укус тварини або при контакті зі слиною. Тобто радісне облизування хазяїна не завжди безпечне. Якщо ці бактерії потраплять у відкриту рану або свіжу подряпину на шкірі, людина ризикує отримати важку гнійну інфекцію з сумними наслідками, які не лікуються.

Cryptosporidium species і Giardia duodenalis

Це паразити, які можуть викликати значне послаблення випорожнень з помірною втратою ваги (що деякі жінки сприймають як приємний побічний ефект). Зазвичай проходить без додаткового лікування, але дуже неприємне.

Грибкові захворювання – дерматофіти.

Не призводять до важких ускладнень, але наявність стригучого лишаю у прекрасної вагітної не дуже класна комбінація.

Так що ж робити з тією кішкою???? – знову спитаєте ви.

Любити і себе і кішку. І дотримуватись простих і дієвих правил безпеки. Якщо деякі з наступних порад будуть вам "нуітакжежвсезрозуміло", то значить у вас ніколи не було в житті раптового поносу і не буде неочікуваного токсоплазмозу.

Малюнок Соні Лелюх (ілюстрація з книжки, що народжується)

Подпишись на наш Telegram. Присылаем лишь «горящие» новости!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Другие блоги автора

 • 1076 людей помирає. Щодня. Де траур?23
 • Поради відпочиваючим: читати обов'язково!3
 • Вона знала, що він буде не таким, як інші15

Все блоги автора

По материалам: www.obozrevatel.com


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий

Подробнее в Разное
Проверьте у себя! Раскрыты секреты о лишних частях тела у людей

Больницы Украины получат оборудование, которым годами не пользовались

Найден способ спастись от смертоносной болезни легких
Аутизм: в зоне особого внимания

Мужчина мучился из-за большой груди и через 17 лет нашел решение

Раскрылась польза орехов для беременных и их будущих детей
Закрыть