Вчасне планування посіву та вибір насіння – крок назустріч вдалому врожаю

Зима – це особливий час для садівників та городників. Поки за вікном морозно і сніжно, самий час займатися плануванням посівів та купівлею насіння різноманітних овочевих культур для вирощування на присадибній ділянці. Цей процес є надзвичайно важливим та відповідальнім, бо від нього багато в чому залежить майбутній врожай городини.

Овочі та зелень, які ви засієте навмання, без урахування індивідуальних потреб до поливу та освітлення, ростуть та плодоносять погано. Ось чому важливо враховувати усі нюанси, перед тим як купити в Yaskravaklumba насіння помідорів, огірків та інших овочевих культур для своєї дачної ділянки.

На стадії планування найкраще скласти список рослин, які ви б хотіли посадити на ділянці. Як правило, перший список буде достатньо великим, бо справжнім любителям садівництва захочеться посадити якомога більше різноманітних овочів та зелених культур. Але вам потрібно буде визначитись, які овочі вам вирощувати необхідно, а з якими можна ще почекати, врахувати свої сили та час, щоби робота на городі не стала обтяжливою.

Основні правила планування посіву

На початку зими вже можна починати підготовку до дачного сезону. Це найкращий період для планування майбутніх посадок та купівлі насіння овочевих культур та квітів. Щоби влітку насолоджуватися багатим врожаєм та милуватись різнобарвністю квітників планування потрібно здійснювати за певними правилами:

 1. Насамперед слід визначити де посадити рослини, обравши найоптимальніше місце на своїй ділянці для тих чи інших видів овочів. Це можна зробити за допомогою аркуша паперу та олівця, намалювавши схематично план ділянки та розміщення культур.
 2. На плані позначте багаторічні культури та ті, які були посіяні восени. Розподіліть по ділянці нові посадки овочів, зелені та пряних трав.
 3. Відразу зазначте де ви використовуватиме у якості посадкового матеріалу розсаду, а де прямий посів насіння в грунт.
 4. Обов’язково врахуйте якість ґрунту та дренаж, а також належне освітлення ділянки сонячними променями. Не варто забувати й про придбання мінеральних добрив (таких як: нітрофоска, сульфат калію, кальцієва селітра та ін.) та засобів для боротьби зі шкідниками.

Плануючи посів овочів слід пам’ятати, що при повторному вирощуванні певної культури на тому самому місці земля втомлюється, що стає причиною зниження врожаїв. Тому потрібно кожен рік проводити сівозміну культур.

Вибираємо насіння овочевих культур

Перед тим, як купити потрібне вам насіння слід провести ревізію посівного матеріалу, який у вас залишився з попереднього сезону. Ретельно перегляньте залишки та перевірте їх термін придатності: він має бути вказаний на упакуванні.

Сьогодні на ринку існує безліч пропозицій щодо асортименту та кількості різноманітного насіння овочів. Щоби запобігти вибору неякісного посівного матеріалу, при купівлі, слід врахувати такі загальні рекомендації:

 • купуйте насіння лише в спеціалізованих магазинах, і фірмах, яким довіряєте;
 • пам’ятайте, що якісне насіння не буває дешевим, тому не беріть посівний матеріал за заниженою ціною;
 • не беріть насіння на акціях, бо там частіше реалізують товар з терміном придатності, що закінчується;
 • обираючи насіння звертайте увагу на виробника та інформацію про товар;

Взагалі, купіть більшу кількість насіння ніж ви розрахували. Наприклад, кріп, петрушку, редиску та шпинат можна купити із запасом, на випадок того, що їх потрібно буде досіювати.

Перелік овочевих культур для посадки на ділянці

Коли справа доходить до купівлі насіння, то одразу постає питання: а скільки його потрібно посадити та посіяти навесні, щоби всіх овочів було у достатку? Відштовхуватися потрібно від своїх потреб та можливостей.

Хтось найбільше любить огірки, та зовсім не садить баклажани, комусь потрібно більше моркви, а комусь буряка. Тому потрібно орієнтуватись на свої смаки, площу дачної ділянки та можливості правильного зберігання врожаю.

У тій справі, також важко обійтись без планування. Ось приблизний перелік рослин для посіву, об’єднаних у групи:

 • коренеплоди (буряк, морква, ріпа, редька, дайкон, коренева селера та картопля);
 • листові овочі(салати, кріп, петрушка, листова селера, кінза, щавель, порей та цибуля-шніт);
 • бобові (горох, квасоля, біб);
 • капуста (білокачанна, цвітна, броколі та кольрабі);
 • огірки та баштанні культури (кабачки, гарбузи);
 • помідори, перець солодкий та гіркий, баклажани);

Якщо у ваші плани входить посадка нової культури, не варто купувати велику кількість насіння. Проексперементуйте посів на невеликій ділянці, зробіть висновки та лише тоді займіться вирощуванням цієї рослини.

Що стосується сортів городніх рослин, то тут краще надавати перевагу культурам, які пристосовані до зростання в наших кліматичних умовах. Намагайтеся використовувати гібриди та сорти, які давали гарний врожай на вашій дачній ділянці у минулі сезони.

Добавить комментарий

Читайте ранее:
Особенности выбора эхолотов для рыбалки с берега

Истинные ценители ловли рыбы в любой ситуации ищут способы достичь лучших результатов. Они используются специальные приспособления, позволяющие проверить место, где

Закрыть