Приклад для України: ви готові бути донором?


Підхід, до вирішення проблеми донорства органів, що реалізується у Уельсі, може бути успішно використаний і в Україні.

"Система "м’якої відмови" оминає політичні спекуляції та не вступає в конфлікт з позицією релігії щодо "згоди/незгоди" трупного донорства.

Чудовий проект з пропагування донорства, який запустили в Уельсі за підтримки тамтешнього уряду. Тепер кожен житель країни може дати свою згоду або незгоду на те, аби стати потенційним донором. Як це працює?

Приклад для України: ви готові бути донором?

Приклад для України: ви готові бути донором?

Приклад для України: ви готові бути донором?

Приклад для України: ви готові бути донором?

Приклад для України: ви готові бути донором?

Приклад для України: ви готові бути донором?

Як показує практика європейських країн, без пропаганди донорства розвиток трансплантології неможливий, які б закони не приймалися, і скільки би грошей не вкладалося у цю галузь медицини.

НовостиЧудо для трансплантации: найдены новые клетки человека

Трансплантації успішно проводяться в тих країнах, де значна частина громадян готова стати донорами органів та тканин у разі смерті. Сьогодні в багатьох країнах ЄС іде активна пропаганда донорства. Повнолітні громадяни майже усіх вікових категорій масово погоджуються стати потенційними донорами, аби їх смерть дала комусь шанс на якісне життя.

Читайте также:  Найден простой способ продлить жизнь

З 1 грудня 2015 Уельс перейшов до нової системи "м’якої відмови" (soft opt-out system) від донорства. В цій країні 9 з 10 жителів підтримують донорство, але тільки 3 з 10 реєструються в якості потенційних донорів. Цього недостатньо, аби забезпечити потрібними органами хворих. Тому уряд вирішив перейти до практики "м’якої відмови", коли людині не обов’язково реєструватися в якості донора. В такому разі громадянина розглядають як людину, в якої немає заперечень стати донором, і тоді рішення про донорство обговорюється з членами родини. Зокрема, у родичів цікавляться, який спосіб життя вела людина, та чи не була вона проти того, аби стати донором у разі смерті. Якщо відповідні служби не зможуть зв’язатися з родичами померлого, то подальше донорство не розглядається.

За підтримки уряду Уельсу був створений сайт "Organ Donation Wales", де кожен з користувачів може зареєструватися та висловити своє бажання стати потенційним донором, або ж відмовитися від донорства.

Читайте также:  Прививка от гриппа: названа опасность вакцинации

Для того, аби мати право стати донором, людина має жити в Уельсі принаймні останні 12 місяців. Користувачі пропонується зробити вибір: стати донором, не робити нічого або ж відмовитися від донорства.

При реєстрації в якості донора система запитує у користувача персональну інформацію (ім’я, прізвище, адресу проживання, стать, дату народження, телефон, етнічну приналежність, релігію, тощо). При реєстрації людина зазначає, чи згодна вона стати донором усіх органів і тканин, чи лише окремих.

Якщо людина не бажає бути донором органів після своєї смерті, то на цьому ж сайті можна вибрати і таку опцію. У разі, коли громадянин не зареєстрував свого рішення, то він автоматично розглядається як людина, яка не має заперечень стати донором.

Читайте также:  В Италии резко выросло число погибших от коронавируса

Особливість сайту "Organ Donation Wales" у тому, що кожен житель Уельсу може ознайомитися з повною інформацією про донорство у своїй країні. На ресурсі детально прописані нові правила донорства, які прийняті з 2015 року. Доступною мовою описуються наслідки прийняття рішення (стати/не стати потенційним донором або не робити вибору). Крім того, кожен користувач може ознайомитися з історіями реальних людей, а також написати власну історію.

На сайті публікуються новини, що стосуються донорства та трансплантації.

Якщо у користувача виникнуть якісь додаткові питання, то він зможе їх поставити онлайн, або ж зателефонувати на гарячу лінію Національної системи охорони здоров’я Великобританії (у департамент з питань донорства).

Ты еще не подписан на наш Telegram? Быстро жми!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

По материалам: www.obozrevatel.com


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 + восемнадцать =

Подробнее в Разное
Сохранит здоровье поколений: ученые составили уникальную диету

Грозит смертью: ученые назвали неожиданную опасность сна
Как сдать кровь: в Минздраве дали инструкцию донорам
Спасет от диабета и Альцгеймера: ученые сделали сенсационное открытие

»Выше ноги!» Ученые побороли »болезнь», косящую миллионы людей

»Это недопустимо!» Врач развеяла популярный миф о сахаре

Закрыть