Светлана Фус: Цукрозамінники: вся правда про їх користь і шкідливість

Аналоги цукру стали популярними в 90-і роки. Ви пам'ятаєте маленькі коробочки, з яких при натисканні на кнопку, вилітала в чай маленька солодка пігулка? Такі засоби в основному використовували діабетики і люди для схуднення. Зараз багато цукрозамінників і підсолоджувачів використовується і в харчовій промисловості, і в фармацевтиці, і в дієтології.

Вживають їх, як правило, для того, щоб задоволити потребу в солодкому, підсолоджуючи страви і напої. Вони "віддушина" для тих, кому доводиться обмежувати себе в солодкому або коли не можна вживати цукор за медичними показаннями.

В даний час широко використовується рослина стевія (медова трава) як природний підсолоджувач. Стевія схвалена в якості заміни цукру експертами ВООЗ.

Рослина синтезує стевіозид — глікозид, це речовина, яка надає листю і стеблам солодкий смак. Висушена рослина солодша ніж цукор в 20 разів, а виділений з нього і концентрований стевіозид – в 300 разів. Вона практично не містить калорії. У зеленому листі стевії всього 18 ккал, а в екстракті стевії калорій не має.

НовостиЯк відмовитись від цукру: корисні поради

Її можна додавати в готові страви або використовувати в приготуванні їжі. Стевія безпечна і допускається її вживання в дитячих продуктах. Вона може стати здоровою альтернативою столовому цукру, але тільки якщо вживати її в міру. Навіть найкорисніше речовина в надмірній кількості може заподіяти неприємності організму.

Слід пам’ятати: використовувати стевію при діабеті безпечно, але це ніяк не лікування хвороби, вона не лікувальний засіб.

Светлана Фус: Цукрозамінники: вся правда про їх користь і шкідливість

Важливо також розуміти, що підсолоджувачі або замінники цукру не позбавлять вас від тяги до солодкого, а навіть можуть підвищити її. Відчуваючи насолоду, але не отримавши глюкозу, організм відчуває вуглеводне голодування, у відповідь — помітно підвищується апетит. В результаті "добираються" калорії іншими продуктами. Тому просто підсолоджувачами або замінниками цукру проблему скидання зайвої ваги не вирішити.

Читайте все новости по теме «Здоровье» на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Другие блоги автора

  • Як відмовитись від цукру: корисні поради2
  • Як вибрати справді корисний йогурт3
  • ТОП продуктів, які гарантовано піднімають настрій 10

Все блоги автора

По материалам: www.obozrevatel.com

Добавить комментарий

Читайте ранее:
Сыноубийца из Днепра получил 13 лет тюрьмы – прокуратура

Два года назад в Днепре мужчина убил своего сына во время алкогольной ссоры.

Закрыть