Приваблива столиця Слобожанщини

Приваблива столиця Слобожанщини

Харків – володар комплекту нагород Ради Європи, головне місце Харківської області з населенням понад 1,4 мільйони жителів, що робить його найкрупнішим містом за чисельністю мешканців після Києву. З часів СРСР Харків залишається центром науки, культури і промисловості. Місто є центром Слобожанщини – історичної області східної частини України.

У центрі Харкова знаходиться шоста за розмірами площа Свободи, від якої кільцями розходяться квартали. Була побудована після Жовтневої революції 1917 року, коли місто оголосили столицею України. Місто приваблює великою кількістю парків, навіть з канатною дорогою, найстарішим в Україні ботанічним садом з яскравою колекцією орхідей, Нетеченською набережною, по якої приємно прогулятися або покататися на човні вздовж по річці Лопань. З набережної добре видно Успенський та Покровський собори XVII століття – архітектурні пам´ятники міста. Самим величним є Благовіщенський собор, зведений у 1907 році, з великою кількістю декоративних елементів, характерних для візантійської архітектури.

Інтересним об´єктом вважається білосніжний театр імені Т.Г. Шевченка, розташований у історичній будівлі XIX століття, виконаної у стилі французького ренесансу. Театр є одним з найстаріших в Україні. Любителям мистецтва буде цікаво побувати у галереї візуальних мистецтв АВЕК. У Харкові багато фонтанів (Кришталевий струмінь, Каскад, Закоханих), навіть є площа Фонтанів перед театром опери та балету з музикальним супроводженням та привабливим підсвічуванням.

Через Харків проходять три європейські транспортні автошляхи, у 12 км від міста знаходиться міжнародний аеропорт, приймаючий літаки класу Airbus F320 та Boeing 737. Основна пасажирська позакласова станція «Харків-Пасажирський» належить до Північної залізної дороги. На станції розташований прикордонно-митний пункт з Росією. У межах міста знаходиться декілька невеликих вокзалів та залізничних станцій. З Харкова можна доїхати до усіх обласних центрів України і міст ближнього зарубіжжя. Станція приймає транзитні потяги далекого сполучення та приміські.

Електрички відходять від головної та додаткових станцій приміського сполучення Лосєве, Левада, Основа, Харків-Балашовський. Електропотяги зв´язують місто з усіма великими станціями Харківської області (Балаклія, Ізюм, Лозова, Зміїв, Золочів, Савинці та інші). Розклад приміських поїздів має сезонні зміни, з ним можно ознайомитися на сайті http://poizdato.net/rozklad-po-stantsii/kharkiv/elektrychky/. Більшість електричок та потягів курсують щоденно. Приміське сполучення здійснюють електропоїзди типу ЕР2/2Т/2Р та ЕД 4/4М.

До вокзалу можна доїхати на метро до станції «Південний вокзал» з виходом на Привокзальну площу – одну з найкращих у місті, а також усіма видами громадського транспорту (трамваями, тролейбусами, маршрутним автотранспортом).

Добавить комментарий

Читайте ранее:
Программирование на javascript, php … Как и с чего начать

Научится программированию лекго и просто. Не требуется высшее образование, чтобы понять принципы работы и основы языков программирования. Сфера в IT

Закрыть