Фіброміома матки. Чому виникає та розвивається патологія
Доброякісна пухлина зі сполучної тканини та клітин м’язового шару називається фіброміома матки. Не зважаючи на відсутність у патології схильності до злоякісного переродження, вона завдає суттєвого дискомфорту жінці. Тому потребує своєчасного виявлення та лікування. Утворення формується при порушеннях процесу росту та розподілу епітеліальних клітин. М’язові волокна змінюються, формуються міоматозні вузли, чому сприяють наступні фактори:
- гормональні зміни в організмі жінок після сорока років;
- спадкова захворюваність на лейоміому серед близьких людей;
- хронічні запальні процеси статевих органів;
- ведення малорухливого способу життя;
- застосування внутрішньоматкової спіралі;
- нестабільне статеве життя.
Утворення фіброміоми матки може бути наслідком інших захворювань репродуктивної системи. Зокрема пухлинні процеси провокують кіста яєчників, ендометріоз та інші патології.
Які симптоматичні прояви фіброміоми
Жінка може запідозрити наявність фіброміоми матки за наступними симптомами:
- поява рясних менструацій;
- кров’янисті виділення поза межами циклу;
- часті позиви до випорожнення сечового міхура;
- біль та дискомфорт під час інтимної близькості;
- розлади роботи кишківника – закрепи, діарея, метеоризм.
При виявленні однієї з вказаних ознак важливо відразу звернутись до лікаря для проходження гінекологічного обстеження. Діагностика окрім пальпації живота включає УЗД органів малого таза та гістероскопію. Своєчасний початок лікування допоможе уникнути небезпечної для життя кровотечі, анемії та перекручування ніжки міоми.
Які способи лікування пухлини матки
Лікувальний план передбачає хірургічне видалення новоутворення. Консервативна терапія гормональними препаратами не дає вираженого ефекту та може спричинити побічні реакції. Операція проводиться лапароскопічним методом – з доступом до пухлини через невеликі проколи на черевній стінці. Такий підхід дозволяє видалити доброякісну патологію, при цьому зберігши здорові тканини та функціональність матки.
Лапароскопія при фіброміомі матки не потребує серйозного травмування тканин. Вона проходить під відеоконтролем, ризик ускладнень мінімальний. Після операції не втрачається фертильність, тобто жінка зберігає здатність до зачаття, виношування та народження дитини.
Щадне хірургічне втручання дозволяє пацієнтці виписатись з клініки вже на третій день перебування у стаціонарі. Відновлювальний період проходить вдома, він передбачає відмову від підняття важких предметів та інтимної близькості, заміну ванни купанням у душі. При дотриманні рекомендацій лікаря можна швидко повернутись до повноцінного життя без болю та дискомфорту.
Джерело: сайт bilyak.com.ua.