Панкреатит: симптоми та лікування

Запалення тканин підшлункової залози має назву панкреатит, воно супроводжується відтоком секрету цієї і стан хворого обумовлений тим, що соки, утворені підшлунковою залозою, не мають змоги потрапити у просвіт дванадцятипалої кишки, це призводить до перетравлення власних тканин.

У випадку панкреатиту, а особливо гострої його форми, лікування підшлункової залози повинно бути негайним,  адже ця хвороба може бути летальною. Придбати все необхідне для терапії можна в інтернет-аптеці add.ua. Аптека Доброго Дня пропонує дієві ліки, найкращі ціни та безліч акційних пропозицій.

Симптоми панкреатиту

Симптоми можуть різнитися, все залежить від ступеню захворювання підшлункової залози та його форми. У хворого може бути:

  • панкреатична коліка (гострий біль, що відчувається у верхніх зонах живота, ключицях лопатках; триває протягом 3 днів, потім інтенсивність відчуттів знижується);
  • підвищена температура;
  • тахікардія;
  • здуття живота (інколи поєднується з метеоризмом чи запором);
  • блювота (відбувається багато раз, але полегшення немає).

При гострих формах панкреатиту саме гострий оперізуючий біль є основною ознакою, погіршення загального стану будет вказувати на прогресування знищення тканин підшлункової залози.

Особливості лікування панкреатиту

Якщо мова йде про гостру фазу захворювання, то пацієнта необхідно якнайшвидше госпіталізувати у хірургічне відділення або реанімацію. Хворому категорично заборонена їжа. Також лікарі медикаментозно зменшують спазми, проводять дезінтоксикацію організму та призначають антибактеріальну терапію. Якщо мова йде про оперативне втручання, то це може бути операція Лоусона (накладення стом), резекція підшлункової залози.

Що стосується хронічного панкреатиту, який вже довели до ремісії, то медикаментозна терапія не потрібна, найважливішою терапією є дієта. Харчуватися треба п’ять разів на день, додержуючись одного і того ж часу. Кількість білків в раціоні підвищують, вже не можна смакувати смаженим, гострим та жирним. Забороняється вживання кави, алкогольних і газованих напоїв.

Якщо хронічна форма загострюється, то лікар призначає спочатку голодування, після того, як тривожні симптоми щезнуть, то можна переходити до легкої дієти, разом з тим лікар призначає спазмолітики, анальгетики, антибіотики, глюкокортикостероїди, доречною є і інфузійна терапія.