Наука и техника

Основні несправності ходової частини автівки

Ходова – це основа машини. Ця частина складається з коліс, під’єднаних до підвіски. Також до системи залучені м’які елементи: шини, ресори, пружини. Для гасіння коливань використовуються амортизатори. Перед ходовою стоїть завдання забезпечити комфортне та безпечне пересування на машині. Це базис будь-якої автівки. На ресурс його елементів сильно впливає якість дорожнього покриття. В нашій країні дороги залишають бажати кращого, тому деталі ходової вважаються найбільш вразливими запчастинами. Несправності можуть виникнути поступово, тобто мати накопичувальний характер. Або машина може різко зламатися. Це може статися через наїзд на перешкоду, наприклад, бордюр або яму. Часто потребується заміна незначних елементів. З таким ви можете ознайомитися за посиланням https://zapchastizaz.com.ua/257-sajlentblok-perednego-rychaga-lanos-sens. В деяких випадках потребується купівля дорогих запчастин.

Ознаки поломок елементів ходової

Досвідчені водії вміють визначати несправності ходової за звуками. Проте шум під час пересування – не єдиний симптом. Про несправності системи також свідчать наступні ознаки:

  • Машину тягне в бік. Це може статися за різними причинами. Основні: нерівномірний тиск у шинах, неправильно встановлений кут шин, порушення у паралельності осей та балансу покришок, знос підшипників у ступиці передніх коліс та ін.
  • Крен та розгойдування автівки на поворотах. Це може статися через пошкодження ресора чи амортизатора, поганої пружності пружин, несправності стабілізатора поперечної стійкості. Ці поломки супроводжуються шумом.
  • Рух зигзагом. На великій швидкості машина може розгойдуватися у різні сторони. Це відбувається через погано затягнуті колеса, порушення їх балансу, нерівномірне накачування шин, пошкодження пружини та ін.
  • Вібрації під час руху. Вони виникають через порушення балансу, низький чи нерівномірний тиск у колесах, зношення ресорів, несправні амортизаторів тощо.
  • Шум у підвісці. Як зазначалося вище, водії визначають проблеми за звуками. Нерідко шум відчувається на рулі. Якщо з’явився зайвий звук, потрібно перевірити пружини, стійки амортизаторів, ободи та диски коліс, підшипник в ступиці та інші елементи системи.
  • Стук амортизаторів. Він може виникнути через їхню деформацію чи закінчення експлуатаційного терміну. Також амортизатори можуть стукати через слабке кріплення.

Про несправності ходової свідчать не тільки звуки. Також їх можна визначити візуально за станом покришок. Про проблеми цієї частини автівки говорить нерівномірне зношення гуми.

Діагностика

Несправності можна виявити самостійно. Для цього треба уважно розглянути усі елементи ходової. Але краще відігнати машину на СТО, щоб її перевірили спеціалісти.

Щоб ходова прослужила довше, треба акуратно їздити. Агресивна їзда – головний ворог системи.