Де і як купити криптовалюту в Україні

Криптоактиви або цифрові гроші – один із варіантів інвестування та зберігання власних коштів. Волатильність криптовалюти дає можливість додатково як збільшити свій вклад, так і зменшити, якщо не слідкувати за аналітикою. Трейдинг – це те, заради чого більшість планує купити криптовалюту по вигідному курсу. Зробити це можна декількома способами: на криптобіржах, через обмінники, Р2Р-платформи, термінали. Щоб обрати найкращий варіант, треба кожен детально розглянути.

Криптобіржі

Принцип роботи криптовалютної площадки схожий на функціонування фондової біржі. Якщо там ви купуєте акції, то тут – цифрові гроші. Купити криптовалюту в Україні – не складно. Для цього достатньо зареєструватися на обраній платформі та обрати зручний варіант поповнення рахунку. Головний плюс площадок – доступні інструменти. Користувачам пропонується наступне:

  • Маржинальна торгівля. Передбачає використання позикових коштів з метою збільшення власного прибутку.
  • Стейкінг. За характеристиками нагадує депозитний вклад, коли ви отримуєте відсотки за криптовалютні вклади.

Додаткові плюси бірж: великий вибір криптовалютних пар, захист вкладів користувачів, відбивання атак хакерів. Найбільша європейська біржа WhiteBIT надає змогу підключити холодний гаманець, щоб надійно зберегти активи, які ви інвестуєте.

Обмінники

Онлайн-обмінники – альтернатива для тих, хто хоче швидко обміняти фіатні гроші на цифрові. Часто найвідоміші сервіси співпрацюють з популярними українськими банками, тому процедура – миттєва. Цей спосіб підходить тим, хто шукає швидкий варіант придбати токени один раз. Якщо ви плануєте періодично заробляти на різниці курсу, то краще обрати біржі. Це вигідніше і через низькі комісії, і через унікальний набір інструментів.

Р2Р-платформи

За особливостями функціонування Р2Р-платформа – це маркетплейс з оголошеннями від продавців. Ви обираєте, де криптовалюту в Україні купити найвигідніше та зв’язуєтеся з продавцем.

  • Характерна особливість таких площадок – система депонування. Криптовалюта буде зарахована на рахунок покупця лише після того, як він відправить кошти на рахунок продавця, а той – підтвердить цю операцію.

В процесі придбання токени переводяться на спеціальний рахунок та «зависають» на ньому доки всі умови не будуть виконані. Рекомендується співпрацювати з відомими та офіційними ресурсами. Під час пошуку продавця звертайте увагу на рейтингову оцінку. Це допоможе відстежити кількість зареєстрованих угод, відгуки інших клієнтів.