За яким принципом працює система Прозорро?

Державні закупівлі є обов’язковою частиною економіки держави. Їх здійснюють задля досягнення цілей як держави, так і її громадян. Участь у торгах за державне замовлення дозволяє заощаджувати кошти платників податків, забезпечуючи підприємства всім необхідним для подальшої активної роботи. Використовувати систему Прозорро можуть лише ті організації та підприємства, які працюють згідно із законодавством держави.

Завдяки розвитку технологій була створена платформа Прозорро, яка забезпечує захист від корупційних та шахрайських дій всі сторони. Завдяки цьому ресурсу вдасться анонімно брати участь у торгах, здобувши рівні шанси на перемогу. Перш ніж розпочати роботу, потрібно зареєструватися на сайті через Українську Універсальну Біржу – tender.uub.com.ua. Є й інші ресурси, що надають доступ до торгів, вони працюють за єдиним тарифом, але можуть пропонувати й додаткові послуги.

Прозорро: переваги ресурсу

Ресурс було розроблено з ініціативи як держави, так і підприємців, депутатів, державних організацій, підприємств, установ. Зроблено це з метою усунення можливості втручання держави та замовників у хід аукціону. Такий баланс досягається завдяки тому, що протягом будь-яких процесів учасники залишаються повністю анонімними.

Після реєстрації та ідентифікації користувач потрапляє до бази та отримує доступ до всієї інформації про будь-які аукціони. Далі замовники формують заявки та пропозиції, де прописують назву закупівлі, ціну та особливі умови. Якщо така пропозиція зацікавила, потрібно надіслати заявку у відповідь, дотримуючись усіх пунктів, зазначених у запиті закупника. Перемогу отримує той, хто запропонує найнижчу вартість на свої послуги або товари До переваг системи можна віднести:

  • простоту інтерфейсу та доступність;
  • відкритість інформації про хід торгів;
  • анонімність кожного учасника;
  • захист від втручання держави;
  • можливість заперечення несправедливого відхилення заявки.

Завдяки такій системі, якщо на думку учасника заявку відхилили без причин, він може написати скаргу. Якщо це справді так, то на замовника накладають великі штрафи. Саме тому більшість користувачів намагаються працювати чесно.

Принципи роботи системи

Прозорро працює для того, щоб захистити користувачів від корупції та шахрайства. Існують три основні цілі, які досягаються за допомогою впровадження даного способу ведення торгів.

  1. Забезпечення здорової конкуренції задля економії коштів платників податків.
  2. Забезпечення прозорості тендерів, що проводяться державою.
  3. Взаємозв’язок держави, організацій, установ, підприємств та громадян через забезпечення їх потреб.

Завдяки розробленій системі замовники закупівель отримують товари та послуги, які необхідні для того, щоб якісно обслуговувати громадян. А здорова конкуренція, за якої в аукціоні бере участь велика кількість користувачів, дозволяє заощаджувати кошти з державного бюджету.