Карта трудової міграції кадрів в межах українського ринку праці

Нещодавно було зроблено дослідження відносно мобільності працівників. Так стало відомо, що більше ніж 25% українців готові переїхати в інше місто, якщо там запропонують гарну роботу. Дехто навіть замислюється про переїзд зі столиці в провінційні містечка країни.

Дуже часто у резюме можна зустріти запис, що робітник готовий змінити місто, область. Але не кожен дійсно зможе переїхати. Таку інформацію вказують коли не бажають втратити роботу мрії. Тут вже звертають увагу на умови працевлаштування та заробітну плату.

Якщо роботодавець шукає цінного фахівця з іншого регіону, то йому треба запропонувати щось цікаве. В такому випадку працівник зможе покинути насиджене місце. Але і робітник має бути кваліфікованим. Таким чином виникає здорова конкуренція.

Слідує нагадати, що дослідження показало дуже цікаві результати відносно мобільності персоналу. Так, керівники більше готові покинути місце проживання. Серед них більше ніж 40% бажають змінити регіон. Далі йдуть маркетологи (25%), виробнича сфера (21%), управлінці в продажах (21%) та спеціалісти в області IT технологій (25%).

Які регіони мають попит серед мобільних спеціалістів? Де найбільша конкуренція між місцевими та приїжджими фахівцями? Про цю цікаву інформацію далі.

Управлінці, менеджери, керівники.

Саме вищий менеджмент готовий до міграції більш за всіх. Заробітна плата таких спеціалістів в умовах кризи стала значніше нижче. Також вони відчули скорочення бонусів, премій.

Що до привабливих регіонів, то має попит Західна Україна. Майже 68 % спеціалістів мріють працювати в Закарпатті. Віддають перевагу таким містам як Тернопіль, Ужгород, Львів.

Також мало хто бажає переїжджати в Східні регіони. Луганським та Донецьким управлінцям можна не турбуватися про конкуренцію.

Одесу та Київ в якості нового місця роботи розглядають 82% респондентів.

Спеціалісти з реклами.

Маркетологи вже менш готові до зміни місця проживання. Також їх не цікавить Західний регіон, бо там достатньо місцевих кваліфікованих працівників. Такі кадри приваблюють, Одеса, Харків, Дніпро.

Менеджери з продаж.

Вважається, що саме ця група схильна до мобільності. Але це помилкова думка. Тільки 21% згодні змінити локацію. Не дуже високі показники. Слід зазначити, що фахівці з продаж не прагнуть виїхати до Західної області, на Схід та Центр не обділяють увагою.

Приваблює Одеса. Тут грає значну роль приємний клімат та наявність моря.

Керівники виробництв.

Ця група достатньо мобільна, але не за власним бажанням. Так, існує декілька причин переїзду: конкуренція та вузька спеціалізація. Тут вже не важлива географія переваг. Значну роль грає чи є виробництво у даному регіоні.

Причина низької мобільності наявність місцевих кваліфікованих працівників. Вважається, що профі зі столиці не зможе скласти конкуренцію управлінцю, який проживає в місті, де знаходиться виробництво.

IT спеціалісти.

Рівень міграції достатньо високий. Це завдяки тому, що працівник знаходиться в постійному пошуку цікавих, нестандартних задач. Фахівці цієї групи віддають перевагу містам, де ринок технологій найбільш розвинений.

IT менеджери готові переїхати до Одеси, Харкова, Києва та Львова. Саме тому місцевим працівникам слід побоюватися конкуренції з інших міст.

На основі даних: https://obyava.ua/ua/rabota/vakansii/kiev